13 Mar 2012

Vestel versus ArçelikSon günlerde en yakın dostum Tv oldu haliyle. Avunmak, sakinleşmek, gülmek için baktım durdum. Reklamcılık geni olunca vücutta, atıp tutmadan, yazıp durmadan olmuyor. Arçelik'in Çeliknaz hareketini güzel ama lansman girişini uzun bulmuşken, bombayı Vestel patlattı. Kadın renk sever. Bunu bilmek için araştırmaya falan lüzum yok. Evet niş pazar gibi gözükebilir ama fiyat ve kalite politikasını doğru tutturursan renkli beyaz eşyalar rutine girer. Arçelik modadan girip renkli beyaz eşya lansmanı yapacakken, Vestel reklamlara başladı. Hemen gardını alan Arçelik için bomba elinde patladı diyebilirim. Hoş lider marka, her türlü daha fazla satacaktır ama golü yedi bi kere.

Gelelim şahsi tarihimde bu olayın yankılarına ; yıllarca Smeg'lere hayranlıkla bakan biri olarak fuşya buzdolabı ve çamaşır makinasını alınacaklar listesine yazdım çoktan. Şimdi evdekileri değiştirmek için geçerli bahaneler arama aşamasındayım. Evet israf, evet çok gerekli değil ama ruhuma iyi gelen şeylerde kendimi kayırmamı anlayışla karşılamalısınız.

Yaşasın renkli mutfaklar, banyolar. Aferin eve renk katanlar..

ps ; Çeliknaz'ın Bahar Korcan tasarımı gelin tacından bende de var. Evde tek başınızayken takınız, kocanın kinayeli bakışlarına maruz kalmayınız.